“Göğü ısıtamazsınız, binanızı mantolayın!”
  • A HABER
  • Genel
  • “Göğü ısıtamazsınız, binanızı mantolayın!”

“Göğü ısıtamazsınız, binanızı mantolayın!”

ABONE OL
8 Şubat 2024 23:39
“Göğü ısıtamazsınız, binanızı mantolayın!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet YAZICI / SAMSUN – BHA
Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) tarafından düzenlenen Anadolu Buluşmalarının 34.’sü Samsun’da gerçekleşti. Enerji verimliliği konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve bu alanda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan Anadolu Buluşmalarının Samsun ayağına kentteki önemli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

STK’LAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ
Etkinliğe konuşmacı olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Ekonomi Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar, VERİMDER Dernek Başkanı Çağdaş Korkmaz ve Ekonomi Gazetesi Koordinatörü Didem Enyar Ünlü katıldı. Etkinlikte konuşan TGC Başkanı Vahap Munyar, küresel ısınmanın yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle harcanan enerjinin küresel zararlarını engellemek amacıyla verimli kullanılması gerektiğini söyledi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUŞULDU
Samsun Sheraton Otelde düzenlenen etkinliğe Samsun’daki Sivil Toplum Kuruluşları da büyük ilgi gösterdi. Özellikle yapılarda mantolamanın mutlaka uygulanması gerektiğini altını çizen konuşmacılar, enerji yalıtımı olmayan binalarda maddi kayıpların yüksekliğine dikkat çekti.  İklim değişikliği, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu anlamında çözüm odaklı yapılabileceklerin karşılıklı olarak tartışıldığı etkinliğin son bölümünde konuşmacılar katılımcıların sorularını yanıtladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.